מדיניות החזרה


אנו מקבלים החזרים והחלפות. הפוליסה שלנו נמשכת 30 יום. אם חלפו 30 יום מאז הרכישה שלך, למרבה הצער, לא נוכל להציע לך החזר או החלפה. כדי להיות זכאי להחזרה, הפריט שלך חייב להיות ללא שימוש ובאותו מצב שבו קיבלת אותו. זה חייב להיות גם באריזה המקורית. כדי להשלים את החזרתך, אנו דורשים קבלה או הוכחת רכישה.


ישנם מצבים מסוימים שבהם מוענקים החזרים חלקיים בלבד: (אם רלוונטי)

• כל פריט שאינו במצבו המקורי פגום או חסר חלקים מסיבות שאינן נובעות מהטעות שלנו.

• כל פריט שהוחזר יותר מ-30 יום לאחר המשלוחהחזרות

לאחר שהחזרתך תתקבל ותיבדק, נשלח לך דוא"ל כדי להודיע ​​לך שקיבלנו את הפריט שהוחזר. אנו גם נודיע לך על אישור או דחיית ההחזר שלך. אם תאושר, ההחזר שלך יעובד, ואשראי יוחל אוטומטית על כרטיס האשראי או שיטת התשלום המקורית שלך, תוך כמות מסוימת של ימים.החזרים מאוחרים או חסרים

אם עדיין לא קיבלת החזר, תחילה בדוק שוב את חשבון הבנק שלך. לאחר מכן צור קשר עם חברת האשראי שלך, ייתכן שיחלוף זמן מה עד שההחזר שלך יפורסם רשמית. לאחר מכן, פנה לבנק שלך. לעתים קרובות יש זמן עיבוד לפני פרסום ההחזר. אם עשית את כל זה ועדיין לא קיבלת את ההחזר שלך עדיין, אנא צור איתנו קשר בכתובת sakhninimohamed429@gmail.com.


 

החלפות

אנו מחליפים פריטים רק אם הם פגומים או פגומים. אם אתה צריך להחליף אותו עבור אותו פריט אנא צור איתנו קשר.משלוח

כדי להחזיר את המוצר שלך אנא צור איתנו קשר לקבלת RMA. אתה תהיה אחראי לשלם עבור עלויות המשלוח שלך עבור החזרת הפריט שלך. עלויות משלוח אינן ניתנות להחזר. אם תקבל החזר, עלות המשלוח חזרה תנוכה מההחזר שלך. תלוי איפה אתה גר, הזמן שעשוי לקחת עד שהמוצר שהחלפת שלך יגיע אליך עשוי להשתנות. אם אתה שולח פריט מעל $75, עליך לשקול להשתמש בשירות משלוחים שניתן לעקוב אחריהם או לרכוש ביטוח משלוח. אנחנו לא מבטיחים שנקבל את הפריט המוחזר שלך.


שעונים ואביזרים של AMZUL


במקרה של מוצר פגום (עקב משלוח):

בדוק את כל החבילות כאשר אתה מקבל אותן כדי לוודא שהפריטים לא נפגעו במהלך המשלוח. אם נראה כי פריט פגום, אנא פנה אלינו מיד. אנו לוקחים ביטוח על כל פריט שנשלח; אם הפריט מגיע פגום, עלינו להודיע ​​על כך לחברת המשלוח תוך 5 ימים. חברת השילוח תרצה לבדוק את הקופסה החיצונית וכן את הפריט הפגום. אם אתם רוכשים פריט להענקת מתנה במועד מאוחר יותר, עליכם לבדוק את המוצר תוך 5 ימים מהגעתו כדי לוודא שהמוצר לא ניזוק. לאחר פנייה אלינו, נספק הנחיות לפתרון הבעיה.


במקרה של מוצר פגום:

ניתן להחזיר מוצרים פגומים תוך 5 ימים ממועד האספקה. לאחר 5 ימים, תצטרך ליצור איתנו קשר כדי לתקן את המוצר במסגרת האחריות, אם רלוונטי. אם מוצר פגום, אנא צור איתנו קשר. אם ניתן להחזיר אותו, נשלח תווית החזרה של FedEx בדוא"ל. ארזו בזהירות את השעון באריזתו המקורית ובקופסאות המשלוח שלו (קופסת השעון אינה קרטון משלוח). הסר את כל התוויות המקוריות שנמצאות על קופסת המשלוח. לאחר קבלת תווית ההחזרה, אנא הצמד אותה לקופסת המשלוח המקורית. קח את החבילה לחנות FedEx המקומית שלך, או קבע איסוף של FedEx והם יקבלו את החבילה שכותרתה ללא תשלום. נא לא לענוד את השעון אם אתה מאמין שהוא פגום או פגום. אנחנו לא יכולים לקבל שום שעון שנענד. השעון חייב להיות במצב חדש לגמרי. אם השעון נלבש, ולו לפרק זמן קצר, הוא כבר לא יהיה "חדש לגמרי" ולא יתקבל להחזרה. לאחר שנקבל את הפריט המוחזר, נזכה אותך בחזרה את מחיר הרכישה המקורי לכרטיס האשראי ששימש לרכישה או נחליף את השעוןReturn Policy

We accept refunds and exchanges. Our policy lasts 30 days. If 30 days have gone by since your purchase, unfortunately, we can’t offer you a refund or exchange. To be eligible for a return, your item must be unused and in the same condition that you received it. It must also be in the original packaging. To complete your return, we require a receipt or proof of purchase. 

There are certain situations where only partial refunds are granted: (if applicable) 

• Any item not in its original condition is damaged or missing parts for reasons not due to our error. 

• Any item that is returned more than 30 days after delivery

 

Refunds

 

Once your return is received and inspected, we will send you an email to notify you that we have received your returned item. We will also notify you of the approval or rejection of your refund. If you are approved, then your refund will be processed, and a credit will automatically be applied to your credit card or original method of payment, within a certain amount of days.

 

Late or Missing Refunds

 

If you haven’t received a refund yet, first check your bank account again. Then contact your credit card company, it may take some time before your refund is officially posted. Next, contact your bank. There is often some processing time before a refund is posted. If you’ve done all of this and you still have not received your refund yet, please contact us at sakhninimohamed429@gmail.com.

 

Exchanges

 

We only replace items if they are defective or damaged. If you need to exchange it for the same item please contact us.

 

Shipping

 

To return your product please contact us for an RMA. You will be responsible for paying for your own shipping costs for returning your item. Shipping costs are non-refundable. If you receive a refund, the cost of return shipping will be deducted from your refund. Depending on where you live, the time it may take for your exchanged product to reach you may vary. If you are shipping an item over $75, you should consider using a trackable shipping service or purchasing shipping insurance. We don’t guarantee that we will receive your returned item.

 

AMZUL WATCHES & ACCESSORIES

In case of damaged product (due to shipping):

 

Inspect ALL packages when you receive them to ensure the item(s) was not damaged during shipping. If an item appears to be damaged, please immediately contact us. We take insurance on every item shipped; If the item arrives damaged, we must notify the shipping company within 5 days. The shipping company will want to inspect the outer box as well as the damaged item. If you are purchasing an item to give as a gift at a later date, you must inspect the product within 5 days of its arrival to insure that the product was not damaged. After contacting us, we will give instructions to resolve the issue.

 

In case of defective product:

 


Defective products can be returned within 5 days of the delivery date. After 5 days, you will need to contact us to have the product repaired under warranty, if applicable. If a product is defective, please contact us. If it can be returned, we will send a FedEx return label via email. Carefully re-pack the watch into its original packing AND shipping boxes (The watch box is NOT a shipping carton). Remove all original labels that are on the shipping box. Once you receive the return label, please affix it to the original shipping box. Take the package to your local FedEx Store, or schedule a FedEx pickup and they will accept the labeled package free of charge. Please do not wear the watch if you believe it is damaged or defective. We cannot accept any watch that has been worn. The watch must be in brand new condition. If the watch is worn, even for a short period of time, it will no longer be "Brand New" and will not be accepted for return. Once we receive the returned item, we will credit you back the original purchase price to the credit card that was used for the purchase or replace the watch